Blog Yazmanız E-Ticaret Sitenizi Nasıl Etkiler? - Evrino Yazılım Teknolojileri
Müşteri Destek Hattı - 0850 303 37 34
Mesai Saatlerimiz Hafta içi 09 : 00 - 21 : 00 Arasındadır.
blog 2

En ünlü yazım biçimi olan blog, fikir ve bilgi paylaşımı için kullanılır. Her websitede yer alması gereken bu yazı biçimi çoğu firmalar tarafından müşterilerinin sorularını cevaplamak ve ihtiyacı olan bilgileri paylaşmak için kullanılmaktadır. Peki E-Ticaret websitenizde yer alması tavsiye edilen Blog websitenize nasıl bir katkıda bulunur?

 

blog 2

 

Müşterilerinizin Merak Ettiği Soruları Yanıtlamak 

İşletmenizin en önemli parçası olan müşterilerinizin aklında olan herhangi bir soru hakkında detaylı bir açıklama ve bilgi paylaşımı gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle müşterileriniz sunduğunuz hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmiş olup alışveriş aşamasına güven ile geçebilir. Aynı zamanda mevcut olan müşterilerinize güncel bilgi paylaşımı ve fikirlerinizi sunmanın en ideal yoludur.

 

Website Trafiğiniz Artar 

Blog içeriğinizi paylaşmadan önce tüm temalarımızda yer alan anahtar kelimeleri kutusuna içeriğiniz hakkında olan tüm anahtar kelimeleri girdiğinizde Google arama motoru sayesinde aranan kelime eşleşmesi gerçekleşir. Böylelikle yeni potansiyel müşterilere ulaşabilir ve ayrıca yeni kitleniz sunduğunuz hizmet hakkında daha detaylı bilgi sahibi olur. Blog ziyaretleri arttıkça websitenizdeki ziyaret sayısıda artar ve trafiğiniz daha yoğun bir akış elde eder.

 

SEO İçin Çok Önemli 

Bloglarınız, websitenizdeki sunduğunuz ürünler ve benzer hizmetler olacağından, potansiyel müşteri kitleniz arama motorunda size daha kolay bir şekilde erişim sağlar. SEO hakkında daha fazla bilgi için SEO Blog’umuza göz atın!

 

Şirketiniz Hakkında Duyurular İçerebilir

Blog kullanımı aynı zamanda firmanızın güncel haberlerini içerebilir. Dolayısıyla mevcut ve yeni potansiyel müşterileriniz güncel haberlerinizden haberdar olur. Bu içerikler firmanızın başarılarını, ödüllerini, basında yer aldığı noktaları, veya geliştirmek üzere olduğunuz projeleri içerebilir.

 

Marka Değerini Ve Güvencesini Arttırır

En önemli nokta olan kullanıcı deneyimini Blog larınız ile arttırarak, müşterileriniz aklında olan sorular için çözüme ulaşır böylelikle firmanız kurumsal bir yüz kazanma yolunda ilerlemeye devam eder. Unutmayın, müşteriler daima websitelerini en güncel şekilde kullanmaya devam eden firmaları seçerler.

 

 

Evrino İle E-Ticaret Websitenizi Hemen Kurabilir Ve Satışa Başlayabilirsiniz.

İşletmenize En Uygun Tema’yı Seçerek Başlayalım! Temalara Göz At

 

 

Önceki Yazı Önceki Yazı
Sonraki Yazı Sonraki Yazı