Sosyal Medya Kanalları İşletmenize Ne Katar? - Evrino Yazılım Teknolojileri
Müşteri Destek Hattı - 0850 303 37 34
Mesai Saatlerimiz Hafta içi 09 : 00 - 21 : 00 Arasındadır.
Blog Sosyal Medya Kanalları İşletmenize ne katar

Günümüzde en sıklıkla kullanılan İnstagram, Facebook, Twitter, Linked İn ve Youtube gibi sosyal medya kanallarını aktif şekilde kullanmak firmanıza neler katar?

2020 yılı istatistiklerine göre Facebook aktif kullanıcı sayısı 2.6 milyar, İnstagram kullanıcı sayısı 26 milyon, Twitter ise 330 milyon olarak açıklanmıştır. Bu kadar geniş ve işletmeniz için reklam kitlenizi belirleyebileceğiniz platformlar daha fazla müşteri kazanmanıza ve firmanıza duyulan güvenin yükselmesine yardımcı olacaktır.

Blog Sosyal Medya Kanalları İşletmenize ne katar

Hızlı Ve Kolay İletişim 

Sosyal medya kanallarınızdan paylaşacağınız içerikler ile birlikte müşterileriniz size kolaylıkla ulaşabilir, ve bu kolaylık bir süre içerisinde müşterinizin güvenini kazanır. Sürekli aktif olduğunuzu gören müşteriniz mesajlarına hızlı yanıt alabileceğini ve sizinle kolaylıkla iletişim kurabileceğini anlar.

 

Website Trafiğinizi Yükseltir

Müşteriniz aktarmış olduğunuz ilgi çekici ve teşvik mesajları içeren içerikleriniz hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için websitenizi ziyaret eder. Böylelikle websitenizin ziyaret sayısı artar ve google arama motorunda daha üst yer alabilirsiniz.

 

Markalaşma Desteği

Markanızı, vizyon ve misyonuzu en iyi şekilde tanıtma fırsatı sunmak ile birlikte markalaşma yolunuzda sosyal medya kanalları çok büyük bir role sahiptir. Günümüzdeki dijital dünyada müşteriler güvence amacı ile alışveriş gerçekleştirmek istedikleri firmaları sosyal medya kanalları sayesinde araştırır ve aktifliklerine göre karar verir.

 

Rakiplerinizi Yakın Takip Edebilirsiniz

Sizin gibi binlerce farklı rakip firmaların gerçekleştirdikleri kampanyalar, avantajlar, veya sahip oldukları müşteri kitlelerini sosyal medya kanalları üzerinden kolaylıkla takip edebilir, piyasada lider olabilmek adına atıcağınız adımları analiz edebilirsiniz.

 

Reklam Vermek

Facebook, İnstagram, Twitter, ve Linked in gibi sosyal medya kanalları ürünleriniz, hizmetleriniz veya markanız hakkında reklam vermenizi sağlar. Sosyal medya platformlarının firmalar için en önemli ve değerli unsuru olan reklam platformları sahip oldukları devasa kullanıcı dataları ile doğru ürünü doğru müşterinin önüne çıkarmanıza yardımcı olur. Potansiyel müşteri kitlenizi belirleyerek daha fazla kazanç sağlayabilir ve uzun vadeli müşteri portföyüne sahip olabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Önceki Yazı Önceki Yazı
Sonraki Yazı Sonraki Yazı