XML İmport Ve XML Export Nedir? - Evrino Yazılım Teknolojileri
Müşteri Destek Hattı - 0850 303 37 34
Mesai Saatlerimiz Hafta içi 09 : 00 - 21 : 00 Arasındadır.
Blog copy scaled e1593770584537

XML Dosyası platformlar arasındaki veri iletişimini Kolay hale getirmek için tasarlanan bir işaretleme dilidir. Genellikle Websitede Veya Farklı İnternet Ortamında Yer Alan Bir Platformdan Verilerinizi Kolaylıkla Ve Kayıp Yaşanmadan Farklı Bir Ortama Transfer Edebilmenizi Sağlar.

 

XML İmport İle Export Arasındaki Fark

XML İmport, Farklı Bir Website Veya Ortamdan İstediğiniz Ortama XML Entegrasyonu Sayesinde Dışarıdan Aktarılan Veri Tabanı Demektir. Fakat Export Var Olan Hazır Verilerinizin Farklı Bir Ortama Transfer Edilebilmesi İçin Oluşturulan Dosya Anlamına Gelir. Kolayca Anlatmak Gerekir İse Birisi (İmport) Dışarıdan İçeriye Aktarılan Veri Tabanı Transfer Dosyası Fakat Diğeri (Export) Dışarıdan İçeriye Aktarılmak İçin Kullanılan Veri Tabanı İçeren Dosyadır.

Blog copy scaled e1593770584537

Bu Entegrasyon Ne İçin Kullanılır? 

Verilerinizi (Ürünler, Müşteri Rehberi, Vs) Farklı Bir Ortamdan Websitenize Taşımak İçin Kullanabilir Ve Aynı İşlemi Websitenizden Farklı Bir Ortama Veri Transferi Gerçekleştirmek İçin Kullanabilirsiniz. Bu Entegrasyon Sayesinde İş Yükünüz Azalır Ve Verileri Manuel Yöntem İle Taşımak Zorunda Kalmazsınız.

 

XML İmport Ve Export Entegrasyonlarımızı İncelemek İçin Buraya Tıklayınız

 

Evrino Yazılım Teknolojileri

 

 

Önceki Yazı Önceki Yazı
Sonraki Yazı Sonraki Yazı